Památný den sokolstva - 8.10. 2021

7. 10. 2021

Vážené sestry, bratři,

v pátek 8. října 2021 si připomínáme památku všech bratrů a sester, kteří obětovali svůj život boji za svobodu, demokracii a samostatnost. Veřejnost může vzdát čest sokolským hrdinům prostřednictvím kokard připnutých na oblečení. Na budově naší jednoty bude vlát sokolská vlajka.

Od roku 2019 je 8. říjen významným dnem České republiky a ne náhodou. V roce 1941 v noci na 8. října bylo zatčeno na 1500 členů Sokola, z nichž většina byla uvězněna, mučena a později poslána do koncentračních táborů. Zastupující říšský protektor Reinhard Heydrich této noci také podepsal úřední výměr, který Českou obec sokolskou rozpustil, neboť nacisté Sokol považovali za jednu z nejnebezpečnějších domácích organizací.

Čest památce všech statečných bratří a sester!